KAR slaví 25 let na trhu

KAR slaví 25 let na trhu

02. 07. 2021 | Společnost KAR group letos v červnu slaví 25 let svého působení na českém a zahraničním trhu. Od svého vzniku v roce 1996, kdy se skupina KAR zabývala prodejem autobusů značky Karosa a servisní činností spojenou s nákladními automobily a autobusy, prošla velmi zajímavým vývojem.

KAR slaví 25 let na trhu

Společnost KAR group letos v červnu slaví 25 let svého působení na českém a zahraničním trhu. Od svého vzniku v roce 1996, kdy se skupina KAR zabývala prodejem autobusů značky Karosa a servisní činností spojenou s nákladními automobily a autobusy, prošla velmi zajímavým vývojem. 

Významným milníkem v její historii je jednak rok 1999, kdy převzala servisní činnost od společnosti ČSAD Ostrava a dále rok 2019, od jehož podzimu je členem holdingu OSTRA GROUP a.s. Velmi úzký vztah s renomovanou značkou IVECO Bus a široká nabídka servisních služeb jsou pro skupinu KAR charakteristické. V loňském roce byla společnost KAR group nejúspěšnějším prodejcem autobusů IVECO na českém trhu!

Skupina KAR poskytuje komplexní služby pro zákazníky provozující autobusovou a nákladní kamionovou dopravu. Tyto služby jsou zajišťovány ve dvaceti provozovnách umístěných ve většině českých a moravských krajů a jsou prováděny odborně vzdělanými a vyškolenými pracovníky. Skupina KAR patří k největším společnostem působícím v tomto segmentu na českém trhu. Je schopna velmi pružně reagovat na potřeby významných a zajistit jim servisní podmínky i v nových regionech, pokud tam vyhrají v rámci výběrového řízení.

Se servisní činností začali „Karáci“ v Olomouci, následně rozšířili své působení na Ostravu, další města… která? Zatím nejnovějšími provozovnami jsou servisy v Plzni, Sušici a ve Zlíně, kam se služby rozšířily za účelem vytvoření zázemí společnosti Arriva Morava, jednoho z největších provozovatelů osobní dopravy v ČR

Další významnou činností skupiny KAR je vývoj a výroba. Společnost KAR GROUP se od roku 2020 zabývá zakázkovou výrobou kusové a malosériové produkce v oblasti kovoobrábění a svařování. Kovoobráběcí výrobu realizuje na základě výkresové dokumentace, 3D modelu nebo vzorku. K přesnému obrábění používá CNC stroje řízené pomocí software SolidCAM, který zajišťuje kontrolu nad výrobou jednotlivých dílů a zároveň zvyšuje efektivitu obrábění. V případě svařování se jedná, jak o zakázkovou výrobu, taki o opravy. Společnost disponuje svým vlastním konstrukčním zázemím čili umí navrhnout výrobky na míru dle zadaných parametrů, či požadavků.

KAR group je mj. 100% vlastníkem francouzské společnosti Donerre Suspension vyrábějící odpružení pro závodní vozidla a jiné speciály. Vývoj této renomované značky směřuje také k jízdním kolům a jejich výrobky dokonce směřují i do leteckého průmyslu.

Velmi zajímavým segmentem, do kterého směřují vývojové aktivity KARu, jsou speciální vozidla vč. speciálů pro obranný průmysl. Se spolupracujícími společnostmi se KAR podílel na vývoji a dodávkách systémů pro SVOS, NEXTER Systems, ZETOR Engineering či EXCALIBUR ARMY z holdingu Czechoslovak Group. Jedním z posledních projektů bylo vybavení vojenských sanitních vozidel IVECO elektroinstalací a komunikačními systémy.

V dubnu letošního roku došlo k plánované konsolidaci vlastnických podílů a skupina KAR se stala 100% dceřinou společností OSTRA GROUP a.s. 

„Naše pětadvacetiletá historie je pro nás velkým úspěchem, ale zároveň také závazkem do budoucna. Naslouchali jsme potřebám našich zákazníků, přizpůsobovali se trhu, čímž jsme si získali dlouhodobou přízeň, kterou si plánujeme udržet také do dalších let. Důvěra a uznání zákazníků je naším největším úspěchem a současně největší výzvou a zodpovědností,“ uzavírá předseda představenstva Ing. Luboš Cekr, který je součástí KARu od jeho založení, tedy celých 25 let.