Podporujeme | OSTRA GROUP

Podporujeme

MOTORSPORT

V oblasti motorsportu naše aktivity reprezentuje závodní tým FESH FESH team součást společnosti FESH FESH GROUP. Tým vznikl v roce 2012 a jeho posádky se účastní dálkových rallye v kategorii kamionů. V rámci série BAJA rallye se pravidelně umísťuje na předních pozicích. Na Rallye DAKAR bylo nejlepším umístěním 11. místo v roce 2016 a na Rallye Africa Eco Race 2. místo v roce 2017. Jedním z pilotů a zároveň šéf týmu je Tomáš Vrátný, majitel OSTRA GROUP.

BASKETBAL

Náš vztah k Ostravě vyjadřujeme mimo jiné podporou basketbalového klubu NH Ostrava, který patří k nejstarším sportovním klubům v Ostravě. Za dlouhá léta si získal pevné místo na mapě oranžového míče a dosud nikdy (během padesáti ligových sezón) z nejvyšší soutěže nesestoupil. Odchovanci klubu se uplatňují dodnes jak ve vlastním oddíl, tak i v ostatních týmech regionu i republiky. Budoucnost klubu spočívá v bohaté žákovské základně čítající více než 500 dětí a juniorů.

TENIS

Dlouhodobě také podporujeme nejvyšší českou tenisovou týmovou soutěž, která je známá pod označením Tenisová Extraliga. Soutěž se hraje každoročně již od r. 2006. Během šesti dnů odehraje turnaj 8 nejsilnějších českých družstev, ve kterých se pravidelně objevují hráči TOP 100 žebříčků ATP a WTA. Finále soutěže je pravidelně vysíláno na kanálech celoplošných televizních kanálů.

SOCIÁLNÍ OBLAST

Naše podpora směřuje pravidelně i mimo hřiště či závodní trasy. Pomáháme mobilnímu hospici Ondrášek, spolek Míša pomáhá, spolek MIKASA, podporujeme rozvojové projekty v Městské nemocnici v Ostravě či projekt Babybox. Díky našemu společnému úspěchu v podnikání můžeme podpořit ty, kteří se bez pomoci druhých neobejdou.

VZDĚLÁVÁNÍ

OSTRA GROUP vytvořila partnerství s ostravskou mezinárodní školou The Ostrava International School (TOIS).

TOIS je jediná mezinárodní škola v České republice nabízející tři výukové programy International Baccalaureate (IB).Unikátností TOIS je především kontinuita vzdělávání v IB výukových programech od nejmenších studentů předškolního věku až po studenty uzavírající své studium na TOIS mezinárodní maturitou IB Diploma.

Záměrem vzniklého partnerství je podpořit kvalitní mezinárodní vzdělávání, které vede studenty k rozvoji jejich osobnosti a dovedností, samostatnosti, zodpovědnosti a zdravému sebevědomí. Zároveň je předpokladem pro získání nových zahraničních investic do regionu, které nabídnou další příležitosti pro rozvoj Ostravska.