Nová jachta Ocean Call Milana Koláčka se připravuje na Route du Rhum 2026

Nová jachta Ocean Call Milana Koláčka se připravuje na Route du Rhum 2026

05. 08. 2026 | OSTRA GROUP s hrdostí podporuje výjimečné sportovní projekty a inspirativní osobnosti. Našim nejnovějším partnerem je přední český oceánský jachtař Milan Koláček, který se připravuje na legendární sólový závod Route du Rhum 2026.

Nová jachta Ocean Call Milana Koláčka se připravuje na Route du Rhum 2026

V červenci Milan Koláček spustil na vodu svou zbrusu novou závodní jachtu třídy Class40 s názvem Ocean Call a startovním číslem 216.

Ocean Call je v současnosti vůbec nejnovější lodí zapsanou v této prestižní třídě. Jde o upravený a vylepšený typ Mach 40.6 z renomované francouzské loděnice JPS Production v Bretani, jejíž stavbu navrhl věhlasný konstruktér Sam Manuard.

Stavba lodi trvala pět měsíců a podílel se na ní zkušený tým, který má za sebou desítky úspěšných prototypů. 

Po spuštění na vodu v červenci probíhalo intenzivní dokončování a dolaďování detailů, na kterém v závěru pracovalo až deset lidí z jeho týmu denně.

Nyní Ocean Call čekají testovací a kvalifikační plavby směřující k hlavnímu vrcholu sezóny. Jako hrdý partner OSTRA GROUP budeme Milanovi Koláčkovi držet palce na jeho cestě za úspěchem v legendárním závodu Route du Rhum 2026.

Route du Rhum je náročný transatlantický závod jachet s jednočlennou posádkou, který se koná jednou za čtyři roky. Jde o jeden z nejtěžších, nejprestižnějších a nejvíce sledovaných oceánských závodů na světě. Skipeři vyplouvají z historického přístavu Saint-Malo v bretaňské Francii a jejich cílem je Pointe-à-Pitre na karibském ostrově Guadeloupe. Trasa měří přibližně 3 540 námořních mil (cca 6 560 kilometrů). Letošní ročník odstartuje 1. listopadu.

Aktuality sledujte průběžně např. na YouTube kanálu https://www.youtube.com/@milankolacek 

Zdroj: Milan Koláček: Novou Ocean Call jsme stavěli pro Route du Rhum publikovaným na portálu Lodní noviny.