OSTRA GROUP NA VELETRHU CZECHBUS 2021

OSTRA GROUP NA VELETRHU CZECHBUS 2021

23. 11. 2021 | Společnost Ostra Group převzala koncem roku 2019 od společnosti ČSAD Ostrava řízení skupiny spolupracujících firem. Poskytuje servis a zázemí podnikatelským subjektům v osobní a nákladní dopravě, výstavbě a pronájmu nemovitostí a řeší vývojové a výrobní projekty. V rámci veletrhu Czechbus se pro tuto novou značku s bohatými zkušenostmi jedná o její premiéru.

OSTRA GROUP NA VELETRHU CZECHBUS 2021

 

“Nabídka našich služeb vychází z více než 70leté tradice značky ČSAD. V posledních třech čtyřech letech rosteme a pronikáme do nových segmentů, které souvisí s tím, co dokonale známe a v čem máme bohaté zkušenosti“, představuje působení skupiny Ostra její marketingový ředitel Jiří Kašpárek. „I v relativně náročném covidovém období, které trvá od března 2020 se naší skupině docela daří. Objem tržeb v roce 2020 se pohyboval na úrovni 3,8 mld. Kč při cca 830 zaměstnancích a v letošním roce počítáme s dalším růstem“, dodává Jiří Kašpárek.

Služby pro dopravce

Pro společnosti skupiny Ostra jde o největší a nejdůležitější segment. Počínaje prodejem a servisem autobusů, přes dodávky náhradních dílů a příslušenství, dodávky pohonných hmot, aditiv a mycích služeb, služby technických kontrol až po služby spojené se zajištěním dopravní obslužnosti. Tou poslední oblastí se rozumí zejména provoz autobusových nádraží a případná spolupráce při investicích do jejich rozvoje či rekonstrukcí. Prostřednictvím společnosti ČSAD LOGISTIK Ostrava poskytuje služby v oblasti nákladní dopravy.

„Jednou z největších společností naší slupiny je KAR group. Ta je významným autorizovaným prodejcem autobusů IVECO BUS v ČR. V roce 2020 dodala na trh 172 autobusů této značky“, dodává ke službám skupiny Ostra Jiří Kašpárek

Nemovitosti

Pronájmy nebytových prostor, parkovacích míst pro autobusovou a nákladní techniku tvoří další pilíř podnikání skupiny Ostra. Od roku 2018 je součástí skupiny i společnost Cubespace, která dodává modulární systémy. Ty jsou mnohdy základem rekonstrukcí autobusových nádraží, vč, souvisejících objektů pro komerční účely. Jednou z významných realizací byla rekonstrukce autobusového nádraží v Šumperku, kde město Šumperk bylo investorem přestupního terminálu a společnost ČSAD Ostrava financovala novou výpravní budovu. Provoz celého autobusového nádraží dále zajišťuje ČSAD Ostrava, která patří do skupiny Ostra. 

Výzkum a vývoj

Součástí skupiny Ostra je závodní tým Fesh Fesh, který se zabývá profesionální účastí v dálkových rallye a staví a pronajímá závodní speciály. „Motorsport významně přispěl k tomu, že v rámci skupiny vznikla divize zabývající se výzkumem, vývojem a výrobou komponentů pro zlepšování jízdních vlastností vozidel, ať už standardních, nebo speciálních. Významnou roli zde hraje francouzská společnost Donerre Suspension, která je součástí skupiny Ostra od roku 2018. Pro vyšší přidanou hodnotu našich služeb je tento směr velmi důležitý“, nastiňuje další aktivity víceoborové skupiny Ostra Jiří Kašpárek.

Skupina Ostra se kromě podnikatelské činnosti intenzivně věnuje podpoře sportovních a sociálních aktivit. Vlastní basketbalový klub NH Ostrava, podporuje tenisové soutěže na národní úrovni a významně přispívá např. také organizacím a institucím, které se starají o dlouhodobě nemocné či nějak hendikepované občany.