OSTRA GROUP převzala společnost MÁTRA TRANSPORT a.s.

OSTRA GROUP převzala společnost MÁTRA TRANSPORT a.s.

12. 08. 2020 | OSTRA GROUP a.s. prostřednictvím své dceřiné společnosti ČSAD Ostrava a.s. převzala společnost MÁTRA TRANSPORT a.s. Dochází tak k rozšiřování a posilování aktivit v oblasti nákladní dopravy skupiny OSTRA.

OSTRA GROUP převzala společnost MÁTRA TRANSPORT a.s.

Dne 6. srpna došlo k převodu akcií společnosti MÁTRA TRANSPORT na nového majitele, kterým je společnost ČSAD Ostrava. Zároveň došlo ke změnám ve vedení a ve statutárních orgánech. Vedení společnosti MATRA TRANSPORT a.s. opouští po 30 letech její dosavadní generální ředitel Jiří Povolný a řízením byl pověřen Miroslav Konečný, člen představenstva a generální ředitel společnosti ČSAD LOGISTIK Ostrava. 

„MÁTRA TRANSPORT má za sebou bohatou a úspěšnou historii v nákladní dopravě. Vzhledem k době, po které jsem se vedení společnosti věnoval a ke svému věku jsme se s novými majiteli před časem dohodli na převzetí společnosti a zachování činností, kterým se věnuje“, uvádí ke změně majitele Jiří Povolný. „OSTRA GROUP touto akvizicí posiluje svoji pozici v oblasti nákladní dopravy, kterou v rámci skupiny zastupuje ČSAD LOGISTIK Ostrava. Z toho důvodu byl také pověřen koordinací a výkonným řízením její generální ředitel, Miroslav Konečný“, dodává Tomáš Vrátný, předseda předsta-venstva společnosti OSTRA GROUP a.s.  „Věříme, že touto fůzí obohatíme naše zákaznické portfolio a zároveň novým obchodním partnerům rozšíříme nabídku služeb“, komentuje fůzi Miroslav Konečný. Hodnotu transakce se společnosti dohodly neuvádět.