OSTRA GROUP podporuje předávání Cen Mosty i v tomto roce

OSTRA GROUP podporuje předávání Cen Mosty i v tomto roce

25. 05. 2022 | V úterý 24.5. 2022 se v Kongresovém centru ALDIS uskutečnil již 19. ročník Slavnostního předávání Cen MOSTY. Ceny MOSTY uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR v zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením a jejich participace, za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch těchto lidí.

OSTRA GROUP podporuje předávání Cen Mosty i v tomto roce

Letošní předávání cen se konalo již popatnácté pod patronací Livie Klausové. Záštitu nad 19. ročníkem převzali předseda Vlády ČR Petr Fiala, senátor a hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a primátor Statutárního města Hradec Králové Alexandr Hrabálek.

Z více než pěti desítek návrhů na udělení cen MOSTY vybrala nominační komise, složená z členů předsednictva NRZP ČR, finalisty čtyř kategorií letošních cen MOSTY. Hodnotící výbor pak ve druhém kole rozhodl o vítězích v jednotlivých kategorií.

Zvláštní cenu ve IV. kategorii převzali zástupci České televize Václav Myslík, ředitel výroby a Vladimír Salzman, vedoucí služeb pro smyslově postižené diváky, za vysoké navýšení tlumočení do českého znakového jazyka o desítky procent nad rámec povinností v době pandemické krize, z rukou handicapovaného profesionálního závodníka Rally Dakar, člena týmu FESH FESH a ambasadora Unicef Alberta Llovery.

V letošním roce se pořadatel rozhodl udělit mimořádnou cenu za výjimečně vstřícnou a dynamickou spolupráci směřující ve prospěch lidí se zdravotním postižením Společnosti Železnice Slovenskej republiky, jejíž zástupci převzali Cenu Mosty z rukou ministra dopravy ČR Martina Kupky.