Ostravský tým FESH FESH v Maroku. Bude závodit i pomáhat.

Ostravský tým FESH FESH v Maroku. Bude závodit i pomáhat.

12. 10. 2023 | V pátek 13.10. odstartuje v Agadiru Rallye du Maroc, která je součástí světového šampionátu v dálkových rallye. Ostravský závodní tým FESH FESH se účastní se dvěma speciály a dvěma doprovodnými nákladními vozy, které kromě závodního vybavení vezou i humanitární pomoc pro Maroko.

Ostravský tým FESH FESH v Maroku. Bude závodit i pomáhat.

Marocká rallye je ostrou prověrkou posádek i techniky na blížící se Rally DAKAR. Startuje 13. října v Agadiru prologem dlouhým 119 km a následovat bude 5 etap. Posádky budou absolvovat celkem 2 240 km na tvrdých kamenitých površích, v písčitých dunách i po pobřeží Atlantského oceánu. Závod končí 18. října ve městě Merzouga, které leží na okraji velké pouště, ve které se pojedou dvě závěrečné etapy. 

Ostravský tým FESH FESH Tomáše Vrátného na závody vyráží se dvěma speciály. Posádka Vrátný, Martinec, Boba pojede s vozidlem Ford Cargo EVO I a startovním číslem 502 a litevská posádka Paškevičius, Gaspariunas, Volkov s Tatraou Jamal EVO III se startovním číslem 509.

„Naším cílem na rallye je jednak účast v soutěži začleněné do světového poháru, dále si potřebujeme prověřit naši připravenost na Dakar a v neposlední řadě otestovat techniku. Před začátkem rallye jsme trénovali ještě s naší španělskou posádkou Alberta Llovery, aby i oni se procvičili v jízdě po dunách,“ shrnuje plány šéf týmu a majitel skupiny Ostra Group Tomáš Vrátný. „V loňském roce jsme v Maroku vybojovali třetí místo a to znamenalo i třetí celkové místo ve světovém šampionátu v rallye. Snad se nám to podaří letos obhájit a zítřejší „pátek třináctého“ nám přinese štěstí,“ uzavírá Tomáš Vrátný.

V září utrpělo Maroko rozsáhlé škody během zemětřesení, které postihlo zejména horské oblasti země. Téměř 3000 obětí, vesnice srovnané se zemí a tisíce rodin bez obydlí. I přes to se zde rallye koná, neboť poplatky jsou významným zdrojem financování pro tuto africkou zemi. „Organizátoři oslovili prakticky všechny týmy s prosbou, aby se pokusily pomoci a dovezli nějakou humanitární pomoc. Tým Fesh Fesh poskytne v rámci této pomoci stany vybavené nafukovacími matracemi, dále ochranné prostředky pro  záchranáře a samozřejmě vezeme i spoustu dobrot pro děti,“ říká poskytnuté humanitární pomoci manažer týmu Sujit Das.