Zlato pro tým FESH FESH z BAJA Poland

Zlato pro tým FESH FESH z BAJA Poland

30. 08. 2021 | Uplynulý víkend byl ve znamení motorsportu. Česká republika žila Barum Czech Rally a Czech Truck Prix, v Polsku se jela BAJA Poland. Ostravský tým FESH FESH si z ní přivezl zlato!

Zlato pro tým FESH FESH z BAJA Poland

BAJA Poland nabídla 54 posádkám celkem 429 měřených kilometrů mezi Štětínem a Drawskem-Pomorskim. Terén byl poměrně náročný. Zejména sobotní část vedla vojenským prostorem Drawsko-Pomorskie, kde posádky absolvovali 2 etapy po 185 kilometrech. České posádce se v nedělní etapě „podařilo“ zapadnout do bažiny. Díky rychIé pomoci a díky náskoku před konkurencí, která byla letos poněkud omezená, si dovezl tým FESH FESH zlatou medaili. Pro tým je to v této sezóně další „pódiové“ umístění. Před měsícem totiž dojel na 3. místě na BAJA Spain.

„Jsme rádi, že jsme se rallye zúčastnili, protože jsme si opět prověřili techniku a procvičili naše schopnosti a servisní asistenci. Na těchto závodech se ukazuje, že dokud nejste v cíli, tak je všechno otevřené. Kdybychom dnes při zapadení do bažiny, ve které vloni skončil Martin Macík, neměli rychlou pomoc a velký náskok před konkurencí, tak bychom si zlato nepřivezli,“ hodnotí rallye Tomáš Vrátný, pilot a šéf týmu FESH FESH.

Posádka se rallye účastnila ve složení Tomáš Vrátný (pilot), Jaromír Martinec (mechanik), Radim Baculík (navigátor). Třídenní závod absolvovali se závodním speciálem Ford Cargo EVO I, který FESH FESH testuje a připravuje na Rallye DAKAR.